Road to 25manna 2024 ja Tammikuun nostot ?❤️?

 

Kauden 2023 25mannassa tehtiin seurahistoriaa sijalla 17. Yhdessä nuorten ja aikuisten valmennusryhmien kanssa on kaudelle 2024 asetettu tavoitteeksi tämän sijan parantaminen sijoittuminen TOP15 joukkoon. Kauden 2024 on tavoitteena lähteä kahden (2) joukkueen voimin ja bussikuljetuksella. Kaksi joukkuetta tarkoittaa 50 kilpailevaa seuralaista ja huoltajien sekä varajuoksijoiden kanssa noin 60 henkeä. Lisäksi tapahtuman alla tarvitaan varajuoksijoita useita varmistamaan täydet joukkueet sairas- yms. tapausten vuoksi.

Kauden mittainen yhteinen matka kohti 25mannaan tukee samalla sekä nuorten että aikuisten omia päätavoitteita!

Seura toivoo kaikki seuralaisia merkkaamaan kalenteriin 11.-13.10.2024.

Yhteisten tavoitteiden saavuttamiseksi seuran nuoret ja aikuiset määrittelivät yhteiset pelisäännöt kaudeksi 2024 sekä tavoitteet itselleen ja toisilleen. Nuorten tavoitteet löydät tarkemmin täältä ja aikuisten täältä.

Yhteisen matkan rungoksi alle on koottu yhteen kauden aikaisista tapahtumista kaikkein tärkeimmät kilpailut, harjoitukset ja leirit joihin haastetaan seuran jäsenistöä mahdollisimman suurella joukolla. Jokainen henkilö tuo lisäarvoa harjoituksiin tuomalla sparria ja meininkiä harjoituksiin. Infot ovat alustavia ja tarkemmat infot löytyvät aina seuran kalenterista tapahtumien lähestyessä. Koko kauden 2024 kausilakanan löydät tästä.

”Yhdessä kohti 25manna 2024 ?❤️?”

Tammikuun nostot

  • 6.-7.1 Kotileiri. Lisätiedot täältä
    • Ilmoittautumiset 3.1 mennessä.
  • 13.1 Sprinttiharjoitus ala Krisse, Möysä
  • 14.1 Valmennuksen (Aikuiset, Tsempit Pro) etä palaveri – TEAMS
    • Tsempit Pro alkaen 18.30
    • Taitoporkkanat ja spekulaatiot klo 19.00 (aikuiset mukaan tässä vaiheessa).
  • 24.-26.1 Sprinttileiri, pääkaupunkiseutu, yhteistyö Suunta JKL ja SK Pohjantähden kanssa. Lisätiedot päivittyvät tänne.