Nuoriso- ja valmennusjaosto 2022

Heikki Jokinen – Jaoston Puheenjohtaja
  • Budjetti
  • Urheilijasopimukset yhdessä toiminnanjohtajan kanssa
  • Laskujen hyväksyminen
  • Kokoukset
Aleksi Anttolainen – Valmennuspäällikkö
  • Projekti 2025 johto
  • Valmennuksen organisaation kehittäminen
  • Valmennuskäsikirjan ylläpito
  • Valmennuksen informaation jako seuran sivujen kautta
  • Kausisuunnitelma yhteistyössä joukkueenjohtajien kanssa
  • Yhteydenpito urheilijoihin
  • SM-ryhmä vastuuvalmentaja
Matias Sankari – Miesten edustuksen joukkueenjohtaja
  • Edustuksen leirien suunnittelu ja organisointi
  • Miesten kuukausipalaverit
  • Miesten viestijoukkueiden kokoaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa
  • Miesten viesti-ilmoittautumiset
  • Yhteydenpito miesten edustuksen urheilijoihin ja tilanteen raportointi valmennuspäällikölle
Virpi Remahl – Naisten edustuksen joukkueenjohtaja
  • Edustuksen leireillä naisten vastaava
  • Naisten kuukausipalaverit
  • Naisten viestijoukkueiden kokoaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa
  • Naisten viesti-ilmoittautumiset
  • Yhteydenpito naisten edustuksen urheilijoihin ja tilanteen raportointi valmennuspäällikölle
  • Hallituksen jäsen
Anu Nurmela – Nuorisovastaava  

  • Nuorten viestijoukkueiden kokoaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa
  • Nuorten ja lasten viesti-ilmoittautumiset
  • Tsemppi-ryhmän valmennus
Timo Ahvenainen
  • Kokouksen sihteeri
  • KV-ja SM-menestyjienyhteenvedon tekeminen
  • Viestivalinnat (veteraanimiehet)
Jari Sundqvist
  • Hallituksen jäsen
  • Hakemukset yhteistyössä toiminnanjohtajan kanssa
Mikko Tommola – Pyöräsuunnistus vastaava
  • Pyöräsuunnistuksen toiminnan johtaminen ja organisointi

 

Huolto ja valmennus

Edustuksen valmennus ja -huolto ·       Matias Sankari (järjestelyt), Tuomo Niskanen (viestiliigan huolto ja järjestelyt)  Teemu Niskanen, Virpi Remahl, Julia Korhonen (lihashuolto ja huoltavat harjoitukset leireillä ja kisoissa), Aleksi Anttolainen (SM-ryhmä vastuu)
Tsemppien valmennus ·       Anu Nurmela (vastuu), Anu Tahvanainen, Jarno Nurmela, Heikki Jokinen, Kirsi Arvela, Niko Vaenerberg
Fysiikkatreeni konsultaatio ·       Juha Sorvisto, (Heini Wennman)

 

Taitotreenikonsultaatio ·       Teemu Niskanen, Stefano Raus, Aleksi Anttolainen

 

Lihashuolto/fysioterapia konsultaatio

 

·       Julia Korhonen

·       Sopimusneuvottelut vireillä alan yritykseen

 

Kartta ja ocad konsultaatio

 

·       Jarmo Pikkarainen, Stefano Raus
10mila järjestelyt ·         Kimmo Hirvonen, Tuomo Niskanen

 

 

25manna ja Halikko järjestelyt sekä valinnat

 

·       Arvo Kantola (valinnat)
Viestivalmistautuminen ·       Stefano Raus, Teemu Niskanen, Marko  Väisänen

 

SM-kisojen majoitukset

 

·       Nuoriso ja valmennusjaosto
Valmentajapankki (henkilökohtainen valmennus) ·       Kristian Leppänen