Nuoriso- ja valmennusjaosto 2021

Heikki Jokinen – Jaoston Puheenjohtaja ·       Budjetti

·       Urheilijasopimukset yhdessä toiminnanjohtajan kanssa

·       Laskujen hyväksyminen

·       Kokoukset

Aleksi Anttolainen – Valmennuspäällikkö ·       Projekti 2025 johto

·       Valmennuksen organisaation kehittäminen

·       Valmennuskäsikirjan ylläpito

·       Valmennuksen informaation jako seuran sivujen kautta

·       Kausisuunnitelma yhteistyössä joukkueenjohtajien kanssa

·       Yhteydenpito urheilijoihin

Matias Sankari – Miesten edustuksen joukkueenjohtaja ·       Edustuksen leirien suunnittelu ja organisointi

·       Miesten kuukausipalaverit

·       Miesten viestijoukkueiden kokoaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa

·       Miesten viesti-ilmoittautumiset

·       Yhteydenpito miesten edustuksen urheilijoihin ja tilanteen raportointi valmennuspäällikölle

Virpi Remahl – Naisten edustuksen joukkueenjohtaja ·       Edustuksen leireillä naisten vastaava

·       Naisten kuukausipalaverit

·       Naisten viestijoukkueiden kokoaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa

·       Naisten viesti-ilmoittautumiset

·       Yhteydenpito naisten edustuksen urheilijoihin ja tilanteen raportointi valmennuspäällikölle

·       Hallituksen jäsen

Anu Nurmela – Nuorisovastaava ·       Lasten suunnistukoulun rehtori yhdessä Kirsi Kiiskisen kanssa

·       Nuorten viestijoukkueiden kokoaminen yhdessä valmennuspäällikön kanssa

·       Nuorten viesti-ilmoittautumiset

·       Tsemppi-ryhmän valmennus

Timo Ahvenainen ·       Kokouksen sihteeri

·

Jari Sundqvist ·       Hallituksen jäsen

·       Hakemukset yhteistyössä toiminnanjohtajan kanssa

Mikko Tommola – Pyöräsuunnistus vastaava ·       Pyöräsuunnistuksen toiminnan johtaminen ja organisointi

 

Huolto ja valmennus

Edustuksen valmennus ja -huolto ·       Matias Sankari (järjestelyt), Tuomo Niskanen, Teemu Niskanen, Virpi Remahl, Julia Korhonen (lihashuolto ja huoltavat harjoitukset leireillä ja kisoissa), Aleksi Anttolainen (SM-ryhmä vastuu)
Tsemppien valmennus ·       Anu Tahvanainen (vastuu), Anu Nurmela, Jarno Nurmela, Heikki Jokinen, Kirsi Arvela, Timo Lehtonen,
Fysiikkatreeni konsultaatio ·       Juha Sorvisto, (Heini Wennman)

 

Taitotreenikonsultaatio ·       Teemu Niskanen, Stefano Raus, Aleksi Anttolainen

 

Lihashuolto/fysioterapia konsultaatio

 

·       Julia Korhonen

·       Sopimusneuvottelut vireillä alan yritykseen

 

Kartta ja ocad konsultaatio

 

·       Jarmo Pikkarainen, Stefano Raus
Viestiliigan järjestelyt ja huolto (sis. Jukola) ·       Tuomo Niskanen (vastuu)

 

 

10mila järjestelyt ·       Kimmo Hirvonen, Tuomo Niskanen

 

25manna ja Halikko järjestelyt sekä valinnat

 

·       Arvo Kantola (valinnat)
Viestivalmistautuminen ·       Stefano Raus, Teemu Niskanen, Marko Väisänen

 

SM-kisojen majoitukset

 

·       Nuoriso ja valmennusjaosto
Valmentajapankki (henkilökohtainen valmennus) ·       Kristian Leppänen