HUOM! Koronavirusepidemia vaikuttaa iltarastien aloitukseen. Iltarastit järjestetään toistaiseksi itsenäisesti suunnistettavina viikkorasteina. Tapahtumien lisätiedot ja ohjeet löydät alla olevasta kalenterista Opastus ja lisätiedot sarakkeesta.

 

PvmPaikkaRatamestari(t)Opastus ja lisätiedotTuloksetIltarasteilla mukana
 

6.4-12.4

Tapanila (eteläinen kartta)HarrastesuunnistusjaostoViikkorasteina

Lisätiedot / Ohjeet

 

13.4.-19.4

UrheilukeskusTuomas Järvinen, Maria Palo-Järvinen ja Juha PaloViikkorasteina

Lisätiedot / Ohjeet

 

 

 

20.4-26.4

PajulahtiTimo, Maiju ja Kaapo LehtonenViikkorasteina

Lisätiedot / Ohjeet

  

 

 

27.4-5.4

UrheilukeskusMarko Väisänen ja Vesa ForsblomViikkorasteina
lisätiedot/ohjeet
4.5-10.5Pesäkallio (tanssilava)Anna Mashina ja Vladislav KolganovViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
 

 

11.5-17.5.Tiirismaa (Laaso)Jani Hämäläinen ja Ari HämäläinenViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
TH (SM-keskm.h)
18.5-24.5Karisto Kirsi ja Petri Kiiskinen, Mikko IlmonenViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
 

25.5.-31.5Tiirismaa (Keskikankaantie)Aleksi AnttolainenViikkorasteina

Lisätiedot
Rastilippu

1.6-7.6Soltinjärvi (Pesäkallion tanssilava)Minna Kauppi ja Simo SantapukkiViikkorasteina

Lisätiedot
Rastilippu

8.6-14.6Vierumäki Stefano RausViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
T
15.6.-21.6.Tiirismaa (Vesipojantie)Hannu Korhonen ja Krista TuominenViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
22.6-28.6.HämeenkoskiSaara Kukkonen ja Paavo NikkariViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
29.6.-5.7.Messilä (Tapanila pohj.kartta)Tarja ja Antti-Olli TaipaleViikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
7.7 ja 8.-11.7.Nastola urheilukeskusAnna-Lea Rantalainen, Mari KoivunenLisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
SK
14.7.Tuohijärvi (Arolan tila)Teemu NiskanenLisätiedot
Rastilippu
 T
21.7.Hälvälä (eteläpää)Eija Ja Antti OrkolaRastilippuT, SK
28.7. ja
29.7.-1.8.
PajulahtiEerika RiuttoRastilippu
4.8.RautakorpiJuuso KetonenRastilippuT
11.8. ja
12.-15.8.
Holma (Pesäkallio)ValmennusjaostoRastilippuTH (NUJU-ja SM-v.harj.), SK
18.8. ja
19.-22.8.
HahmajärviKimmo ja Juha Hirvonen
25.8. ja
26.-29.8.
Tiirismaa (Laaso)Virpi Remahl ja Ari AnjalaP, SK
1.9.Rahametsä (Kukonkoivun jokkisr.)Kari ja Jape KäyhköTH (SM-pitkäm.harj.), SK, IS
8.9.Tuohijärvi (Arolan tila)Eija ja Kimmo Koivuniemi
15.9. ja
16.-19.9.
SantaveräjäTomi Lehmusvuori ja Kirsi Koivuniemi
22.9. ja
23.-29.9.
Tapanila (Esan muistorastit)Sanna ja Antti HalmeSK, ISavenlalogo
26.9Hälvälä (pohjoispää) Anu ja Jarno Nurmela
3.10.Urheilukeskus Mervi ja Jorma AhertoSK
10.10. ja
7.-9.10.
Tiirismaa (Messilä)Katri Kolstela, Jukka Lehtinen ja Risto Kolstela
17.10. ja
14.-16.10.
KukkilaEinonen ja Pikkaraiset
24.10. ja
21.-23.10.
TapanilaAnni Pitkänen ja Tero Granqvist
31.10.TapanilaHarrastesuunnistusjaostoPT

T = Taitorata (esim. vain käyrät)

TH = Taitoharjoitusradat

P = Pyöräsuunnistusradat

SK = Suunnistajan kauppa

ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

PT = Päättärit-kauden viimeiset rastit

IS = Iltarasti-isännyys

Taitoradan (T) tekee Allu tai Stefu ratamestarien tekemien ratojen lisäksi

Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset -kohtaan numero: 206

Huhti – elokuussa maastoon pääsee klo 17.00 – 19.00 välillä ja takaisin on palattava klo 20.30 mennessä.
Syyskuussa lähdöt ovat klo 17.00 – 18.30 ja paluu viimeistään klo 20.00.
Lokakuussa lauantaisin lähtöaika on klo 11.00 – 13.00 ja paluu viimeistään klo 14.30

Tulokset näkyvät iltarastien aikana reaaliajassa osoitteessa
https://www.rastilippu.fi/tulokset.