HUOM! Koronavirusepidemia vaikuttaa iltarasteihin. Tapahtumien lisätiedot ja ohjeet löydät alla olevasta kalenterista Opastus ja lisätiedot sarakkeesta.

Iltarastien tulokset löytyvät reaaliajassa osoitteessa https://www.rastilippu.fi/tulokset .

Reittihärveli löytyy osoitteesta https://www.ls37.fi/gadget/cgi-bin/reitti.cgi

Pvm Paikka Ratamestari(t) Opastus ja lisätiedot Tulokset Iltarasteilla mukana
 

6.4-12.4

Tapanila (eteläinen kartta) Harrastesuunnistusjaosto Viikkorasteina

Lisätiedot / Ohjeet

 

13.4.-19.4

Urheilukeskus Tuomas Järvinen, Maria Palo-Järvinen ja Juha Palo Viikkorasteina

Lisätiedot / Ohjeet

 

 

 

20.4-26.4

Pajulahti Timo, Maiju ja Kaapo Lehtonen Viikkorasteina

Lisätiedot / Ohjeet

   

 

 

27.4-5.4

Urheilukeskus Marko Väisänen ja Vesa Forsblom Viikkorasteina
lisätiedot/ohjeet
4.5-10.5 Pesäkallio (tanssilava) Anna Mashina ja Vladislav Kolganov Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
 

 

11.5-17.5. Tiirismaa (Laaso) Jani Hämäläinen ja Ari Hämäläinen Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
TH (SM-keskm.h)
18.5-24.5 Karisto  Kirsi ja Petri Kiiskinen, Mikko Ilmonen Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
 

25.5.-31.5 Tiirismaa (Keskikankaantie) Aleksi Anttolainen Viikkorasteina

Lisätiedot
Rastilippu

1.6-7.6 Soltinjärvi (Pesäkallion tanssilava) Minna Kauppi ja Simo Santapukki Viikkorasteina

Lisätiedot
Rastilippu

8.6-14.6 Vierumäki  Stefano Raus Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
T
15.6.-21.6. Tiirismaa (Vesipojantie) Hannu Korhonen ja Krista Tuominen Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
22.6-28.6. Hämeenkoski Saara Kukkonen ja Paavo Nikkari Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
29.6.-5.7. Messilä (Tapanila pohj.kartta) Tarja ja Antti-Olli Taipale Viikkorasteina
Lisätiedot
Rastilippu
7.7 ja 8.-11.7. Nastola urheilukeskus Anna-Lea Rantalainen, Mari Koivunen Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
SK
14.7. Tuohijärvi (Arolan tila) Teemu Niskanen Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
 T
21.7. Hälvälä (eteläpää) Eija Ja Antti Orkola Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
T, SK
28.7. ja
29.7.-1.8.
Pajulahti Eerika Riutto Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
4.8. Rautakorpi Juuso Ketonen Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
T
11.8. ja
12.-15.8.
Holma (Pesäkallio) Valmennusjaosto Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
TH (NUJU-ja SM-v.harj.), SK
18.8. ja
19.-22.8.
Hahmajärvi Kimmo ja Juha Hirvonen Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
25.8. ja
26.-29.8.
Tiirismaa (Laaso) Virpi Remahl ja Ari Anjala Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
TH (SM-keskim.) P, SK
1.9. Rahametsä (Kukonkoivun jokkisr.) Kari ja Jape Käyhkö Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
TH (SM-pitkäm.harj.), SK, IS
8.9. Tuohijärvi (Arolan tila) Eija ja Kimmo Koivuniemi Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
15.9. ja
16.-19.9.
Santaveräjä Tomi Lehmusvuori ja Kirsi Koivuniemi Lisätiedot
Rastilippu
Tulokset
Reittihärveli
22.9. ja
23.-26.9.
Tapanila (Esan muistorastit) Sanna ja Antti Halme Lisätiedot
Rastilippu
SK, ISavenlalogo
29.9. Hälvälä (pohjoispää)  Anu ja Jarno Nurmela
3.10. Urheilukeskus  Mervi ja Jorma Aherto SK
10.10. ja
7.-9.10.
Tiirismaa (Messilä) Katri Kolstela, Jukka Lehtinen ja Risto Kolstela
17.10. Kilpiäisten kenttä (Koivumäentie) Einonen ja Pikkaraiset
24.10. ja
21.-23.10.
Tapanila Anni Pitkänen ja Tero Granqvist
31.10. Tapanila Harrastesuunnistusjaosto PT

T = Taitorata (esim. vain käyrät)

TH = Taitoharjoitusradat

P = Pyöräsuunnistusradat

SK = Suunnistajan kauppa

ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

PT = Päättärit-kauden viimeiset rastit

IS = Iltarasti-isännyys

Taitoradan (T) tekee Allu tai Stefu ratamestarien tekemien ratojen lisäksi

Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset -kohtaan numero: 206

Huhti – elokuussa maastoon pääsee klo 17.00 – 19.00 välillä ja takaisin on palattava klo 20.30 mennessä.
Syyskuussa lähdöt ovat klo 17.00 – 18.30 ja paluu viimeistään klo 20.00.
Lokakuussa lauantaisin lähtöaika on klo 11.00 – 13.00 ja paluu viimeistään klo 14.30

Tulokset näkyvät iltarastien aikana reaaliajassa osoitteessa
https://www.rastilippu.fi/tulokset.