Kevätkauden leiritystä ja valmennusryhmiin valitut ?❤️?

Valo lisääntyy ja outu valoilmiö ilmestyy taivaalle yhä useammin. Talvea, hiihtokelejä ja HIIHTOHAASTETTA on vielä jäljellä, mutta keikkuvin kevät tulevi. Kevät kaudella on tarjolla useita loistavia leirimahdollisuuksia. Tsekkaa leirien ilmoittautumiset ja ilmoittaudu suomisportiin hyvissä ajoin (osassa leireistä virallinen ilmoittautuminen jo sulkeutunut)

Kevätkauden leirit

17.-19.3. Kotileiri, Lahti.

7.-10.4  Nuorten Viron leiri yhteistyössä Rastivarsojen kanssa,

7.-10.4 Seuran pääsiäisleiri, Yläne.

 • Vaatimustaso SM-tasoisesta radoista itsenäisesti suoriutuminen.
 • Ilmoittautumiset Suomisportiin 15.3 mennessä.
 • Lisätiedot kalenterista
 • Tiedustelut Allu

5.-7.5 Kevätyönviesti ja viestileiri, Porvoo

5.-8.6 Leimausleiri, Tampere

8.-11.6 Jukola/Venla -henkileiri, Nuuksio/Porvoo

27.6-1.7 Seuran kesäleiri – Kainuun rastiviikon etkot, Vuokatti

 • Vaatimustaso SM-tasoisesta radoista itsenäisesti suoriutuminen.
 • Alustavat ilmoittautumiset 31.3 mennessä Suomisportiin
 • Lisätiedot kalenterista
 • Tiedustelut Allu

 

Valmennusryhmiin valitut

Nuorten valmennusryhmiin jatkuva haku. Hakemuksen voi lähettää täältä (muista myös infota hakemuksesta nuorisovalmennuspäällikköä Aleksi Anttolainen +358445050293). Tsempppien valmennusryhmän TAITOharjoituksiin voi myös osallistua nuoremmat oman “huoltajan” jatkuvassa ohjauksessa. Varsinaisesti ryhmään kuulumisen rajana on valmennusjaoston toimesta päätetty kuitenkin pitää 11 vuoden ikää. Tällä pyritään varmistamaan ohjaus- ja valmennusresurssien riittäminen sekä sopivan vaatimustason ylläpito harjoituksissa.

Tsempit (11-14 vuotiaat)

 • Cedric Gaasenbeek, Celine Gaasenbeek, Ella Hakkarainen, Riku Hannula, Eerikki Hirvonen, Nilla Keskinarkaus, Elmo Kiiskinen, Hermanni Latonummi, Jenna Leppänen, Aatu Marttinen, Veeti Mutikainen, Eevert Nurmela, Hilla Rämä, Siiri Siikanen, Aaro Yrjölä  

SM-ryhmä (15- vuotiaat)

 • Annlinn Gaasenbeek, Timo Koivuniemi, Helmiina Nurmela, Eerika Riutto,

Aikuisten valmennusryhmä

Henkilökohtaisella sopimus

 • Aleksi Anttolainen, Valtteri Kinnunen, Ilian Angeli, Tomi Nykänen,
  Damiano Bettega
 • Sanna Kauppila, Elisa Mattila, Anna Närhi, Eerika Riutto,
  Karoliina Ukskoski.

Aikuisten ryhmään kuuluvat (1.-luokan suunnistajat):
Jaoston päätöksellä

 • Minna Kauppi, Tytti Kirvesmies, Lotta Kirvesmies, Anjala
  Anna-Kaisa
 • Petteri Huikko, Topi Anjala, Mikael Fabritius, Juha
  Sorvisto, Philipp von Arx
25mannajoukkue 2022