Lahti-Suunnistuksesta yksi sarjavoitto seuran junnuille

Yhteensä 23 seuran junnua otti osaa viikonlopun kisaan. Melkein joka sarjaan riitti osallistujia ja suurin joukko osallistui H10RR-sarjaan (neljä juoksijaa).

Lauantaina vain yksi kipusi kärkikolmikkoon Maijun voittaessa D18-sarjan yli minuutilla. Lisäksi “pistesijoille” kuuden joukkoon suunnisti Kaapo (H16) ja Anniina (D20). Molempien sijoitukseksi tuli neljäs.

Sunnuntaina sarjojen lisääntyessä pistettiin sitten selvästi paremmaksi, kun kärkikolmikkoon suunnisti viisi puna-sini-valkoisten edustajaa. Kakkospaikan lunasti Riku (H12TR), Jenna (D12TR) ja Uma (D10RR). Lisäksi Maiju ja Saara (D12TR) otti kolmospaikan.

Yhteistuloksissa (kaksi päivää juosseet) Maiju otti komean voiton vaikkakin melko tiukille se otti. Eroa kakkoseen jäi 16s. Anniina suunnisti neljänneksi, Kaapo jäi vain alle minuutin palkintopallipaikasta ollen viides ja Pyry (H20) oli kuudes.

LS:n junnujen yhteistulokset