Jukola 2014 infoa

Bussi lähtee perinteiseltä Pekolan tallilta la aamulla 7:00. Reitti on Vt 12 pitkin moottoritielle ja siitä 4 & 5 -teitä pitkin kisapaikalle. Kimmolta voi kysyä spostitse (kimmoh ät hotmail com) jos vaikka Vt 12 bussipysäkiltä voisi hypätä kyytiin. Joka pysäkille ei kuitenkan pysähdellä. Huomioikaa, että Pekolan tallilta lähtee ainakin kolmen seuran bussit, joten parkkitila voi olla vähissä (suosikaa siis kimppakyytejä tai että joku heittää).

Matkalla ei pidetä ruokailun mittaista taukoa, mutta lyhyempi huoltoasematauko järjestyy.

Seuran telttapaikat ovat 173,174,186 ja 187 + seurateltta 144. Bussin mukana kulkee kaksi samanlaista majoitustelttaa kuin viime vuosina yleiseen käyttöön ja kaksi seuratelttaa (joista toinen pystytettäneen majoitusalueelle).

Venlojen joukkuemateriaalit toimitetaan seurateltalle, kun taas Jukolan jussien majoitusteltoille. Lukekaa Jukola-sivuilta kilpailuohjeet ennen kilpailupaikalle saapumista! Muistkaa omat hakaneulat!