Gameseissa jaettiin viimeisiä Jukolapaikkoja

Ylivoimaisimmat näytöt tarjosi Aleksi ollen hienosti eliitin yhteistuloksissa kolmas. Eroa kärjen Aapo Leskiseen 3½ min. Myös useampikin LS:n mies oli lauantaina liikkeellä hyvällä jalalla ja H21A-sarjan kärkipuoliskosta löytyi neljä seuran jäsnen nimeä: Assu, Seppo, Lauri V ja Teemu.

Suunto Gamesien muissa sarjoissa vasta menestystä saatiinkin. Kokonaiskilpailuvoittoja tuli kaksi kappaletta: Juha M (H21AL) ja Anu (D35). Päiväkohtaisen voiton otti vielä Päivi (D50) ja Ville (H16). Erikoismaininta Pyryn hyvästä juoksusta, jolla irtosi lauantaina kakkossija ja jätskivedon voitto Aleksista.

Tampereella oli hiukan harvalukuisemmin seuran värejä. Parhaasta tuloksesta vastasi Saara ollen sunnuntaina naisten sarjan seitsemäs.

Suunto Games tulossivu
Tampere Games tulossivu