HUOM! Koronavirusepidemia vaikuttaa iltarastien aloitukseen. Iltarastit järjestetään itsenäisesti suunnitettavina viikkorasteina 6.4. alkaen. Lisätiedot täältä: http://www.ls37.fi/2020/03/19/paijathamalaiset-iltarastit-viikkorasteina/

Huhti – elokuussa maastoon pääsee klo 17.00 – 19.00 välillä ja takaisin on palattava klo 20.30 mennessä.
Syyskuussa lähdöt ovat klo 17.00 – 18.30 ja paluu viimeistään klo 20.00.
Lokakuussa lauantaisin lähtöaika on klo 11.00 – 13.00 ja paluu viimeistään klo 14.30

Tulokset näkyvät iltarastien aikana reaaliajassa osoitteessa
https://www.rastilippu.fi/tulokset.

PvmPaikkaRatamestari(t)Opastus ja lisätiedotTuloksetIltarasteilla mukana
 

6.4-12.4

Tapanila

(eteläinen kartta)

HarrastesuunnistusjaostoViikkorasteina T
 

13.4.-19.4

UrheilukeskusTuomas Järvinen, Maria Palo-Järvinen ja Juha PaloViikkorasteina T

 

 

20.4-26.4

PajulahtiTimo,Maiju ja Kaapo LehtonenViikkorasteina  T

 

 

27.4-5.4

UrheilukeskusMarko Väisänen ja

Vesa Forsblom

Viikkorasteina

 

 T, ASK
5.5Pesäkallio (tanssilava)Anna Mashina ja Vladislav Kolganovtulokset

 

T, ASK
12.5Tiirismaa (Laaso)Jani Hämäläinen ja Ari HämäläinenTH (SM-keskm.h), ASK
19.5Karisto Kirsi ja Petri Kiiskinen, Mikko Ilmonentulokset

reittihärveli

ASK

 

26.5Tiirismaa (Keskikankaantie)Ville KauppiTH (Jukola-harj.)
2.6Soltinjärvi (Pesäkallion tanssilava)Minna Kauppi ja

Simo Santapukki

T
9.6Vierumäki Stefano RausT
16.6PyhäniemiHannu Korhonen ja Krista Tuominen
23.6.HämeenkoskiSaara Kukkonen ja Paavo Nikkari
30.6.Messilä (Tapanila pohj.kartta)Tarja ja Antti-Olli Taipale
7.7Nastola urheilukeskusAnna-Lea Rantalainen, Mari Koivunen
14.7.Tuohijärvi (Arolan tila) Teemu Niskanen T
21.7.Hälvälä (eteläpää) Eija Ja Antti OrkolaT
28.7.Pajulahti
4.8.RautakorpiT
11.8.Holma (Pesäkallio)ValmennusjaostoTH (NUJU-ja SM-v.harj.)
18.8.HahmajärviKimmo ja Juha Hirvonen
25.8.Tiirismaa (Laaso)Virpi Remahl ja Ari AnjalaP
1.9.Rahametsä

(Kukonkoivun jokkisr.)

 Kari ja Jape KäyhköTH (SM-pitkäm.harj.)
8.9.Tuohijärvi

(Arolan tila)

Eija ja Kimmo Koivuniemi
15.9.SantaveräjäTomi Lehmusvuori ja

Kirsi Koivuniemi

22.9.Tapanila

(Esan muistorastit)

Sanna ja Antti Halme
26.9Hälvälä

(pohjoispää)

 Anu ja Jarno Nurmela
3.10.Urheilukeskus Mervi ja Jorma Aherto
10.10.Tiirismaa (Messilä)Katri Kolstela, Jukka Lehtinen ja Risto Kolstela
17.10.KukkilaEinonen ja Pikkaraiset
24.10.TapanilaAnni Pitkänen ja Tero Granqvist
31.10.TapanilaHarrastesuunnistusjaostoPT

T = Taitorata (esim. vain käyrät)

TH = Taitoharjoitusradat

P = Pyöräsuunnistusradat

SK = Suunnistajan kauppa

ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

PT = Päättärit-kauden viimeiset rastit

Taitoradan (T) tekee Allu tai Stefu ratamestarien tekemien ratojen lisäksi

.Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset -kohtaan numero: 206