Kesätöitä tarjolla – Kesäduuni OP:n piikkiin kampanjassa!

Hox Hox 15-17-vuotias nuori!
Seuramme on mukana yhteistyössä OP Päijät-Hämeen kanssa Kesäduuni OP:n piikkiin -kampanjassa!
On hienoa olla jälleen mukana toteuttamassa unelmia ja tarjoamassa nuorelle kesätöitä ??❤️?
Haemme yhtä (1) reipasta, innostunutta ja liikunnallista nuorta kesätöihin.  Työtehtävät edellyttää oma-aloitteista asennetta, hyvää yhteistyökykyä, järjestelmällisyyttä ja kokemusta lasten kanssa toimimisesta. Eduksi katsotaan suunnistuksen perustaitojen hallitseminen, tietotekninen osaaminen ja sosiaalisen median osaaminen eri kanavissa.
Työtehtäviin kuuluu esimerkiksi Lahden Suunnistajat -37 lasten ja nuorten suunnistustapahtumissa toimiminen. Kuten Kompassi-tapahtumissa ja Hippo-suunnistuskoulussa tehtäväpisteiden suunnittelu ja toteutus, ohjaajatehtävät sekä sosiaalisen median sisältöjen tuottaminen ko. tapahtumissa.
Työtehtävinä on myös Fin5-suunnistusviikon valmisteluissa avustaminen ja LS-37 toimistotyöntekijän työtehtävät.
Työ tehdään seuratyöntekijän ja seuran vapaaehtoisten työntekijöiden ohjauksessa.
Työtehtävät tarkentuvat valitun kesätyöntekijän vahvuuksien, sekä seuran tarpeiden mukaan.
Paikkoja seurallamme tulevalle kesälle on tarjolla yksi (1).
Kesätyön ajankohta: Sovittavissa olevat 2 viikkoa aikavälillä 1.6. -31.8.2022
Hakuaika 14.3.2022 – 17.4.2022
Kesätyöhakemukset sähköpostilla osoitteeseen petteri.huikko@ls37.fi
Katso lisätiedot ja laita rohkeasti hakemus.