Antti Orkolasta seuran uusi puheenjohtaja

Seuran sääntömääräisessä syyskokouksessa 30.11. Tapanilan hiihtomajalla poikkeuksellisen runsaslukuinen syyskokous päätti kauden 2022 seuran luottamushenkilöistä, hyväksyi jäsenedut ja -maksut, toimintasuunnitelman ja -linjan sekä valitsi uudet kunniajäsenet.

Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Antti Orkola. Viimeiset 3 vuotta seuraa menestyksekkäästi luotsannut väistyvä puheenjohtaja Kauko Suhonen luovutti puheenjohtajan nuijan Antille hymyssä suin ja saa ensi vuonna keskittyä Fin5 järjestelytoimikunnan puheenjohtajan tehtäviin. Syyskokous valitsi Kaukon uudeksi hallituksen jäseneksi Heikki Jokisen ohella. Muuten hallituksen kokoonpano säilyi ennallaan Mika Kantolan poisjääntiä lukuunottamatta.

Uusiksi kunniajäseniksi valittiin Hannu Korhonen, Veijo Tahvanainen, Tuula Tjäder ja Markku Salo.

Jaostojen kokoonpanot säilyivät lähes ennallaan. Pieniä muutoksia tuli myös jäsenmaksuihin ja -etuihin. Nämä päivittyvät seuran sivuille vuoden vaihduttua. Vahvistettu toimintasuunnitelma ja -toimintalinja tulevat myös seuran sivuille kaikkien luettavaksi.

Kiitos Kaukolle puheenjohtajavuosista, Mikalle työstä hallituksessa sekä jaostoista pois jääneille jäsenille jaostotyöskentelystä! Onnittelut uudelle puheenjohtajalle valinnasta ja menestystä pestiin!