Lahden Suunnistajat -37 ottaa käyttöön Suomisport ohjelmiston

Lahden Suunnistajat -37 ottaa käyttöön Suomisport ohjelmiston jäsen- ja seurapalveluiden hallintaan. Jatkossa yhteystiedot, jäsenmaksut, ryhmät, ryhmien tapahtumat (esimerkiksi harjoitukset ja leirit), ryhmä- ja tapahtumaksut hallinnoidaan Suomisportissa. Tämä tarkoittaa sitä, että jokaisen nykyisen ja uuden seuran jäsenen tulee liittyä seuran jäseneksi Suomisportissa. Liittyminen seuran jäseneksi on ohjeistettu seuran sivuilla osoitteessa

https://www.ls37.fi/seura/liity-jaseneksi

Jatkossa yhteystiedot pysyvät ajantasalla, jäsenmaksut kerätään Suomisportin kautta ja ilmoittautumisia esimerkiksi leireille ja seurapäivään kerätään Suomisportin. Myös tapahtumakohtaiset maksut, kuten esimerkiksi leirimaksu, kerätään Suomisportin kautta.