Kauden päättäjäisissä palkittiin parhaita

Seuran parhaat 20192

Seuran vuoden 2019 parhaina palkittiin:

 

Paras tyttö (alle 16) Maiju Lehtonen

Paras poika (alle 16) Kaapo Lehtonen

Paras nuori (alle 20) Anniina Taipale

Paras nainen Anna-Kaisa Anjala

Paras mies Aleksi Anttolainen

Vuoden valmentaja Timo Lehtonen

Vuoden veteraani Anna-Lea Rantalainen

Vuoden tulokas Valtteri Kinnunen

Seuran paras Aleksi Anttolainen

 

Lisäksi palkittiin 14-sarjalaisia ja sitä nuorempia AM- ja kansallisiin kilpailuihin osallistuneita yllätysmaistiaispusseilla, jotka jaettiin paikan päällä olleille. Tällaisia kilpailijoita olivat Siiri Siikanen, Cedric Gaasenbeek, Samu Kemppainen, Elmo Kiiskinen, Eerikki Hirvonen, Maija Koivuniemi, Uma Lehtonen, Saara Hirvonen, Alli-Martta Ahonen, Celine Gaasenbeek, Aada Saarinen, Eevert Nurmela, Riku Hannula, Eikka Kiljunen, Nilla Keskinarkaus, Jesse Pentinlehto, Perttu Silvonen, Aaro Yrjölä, Aatos Kinberg, Helmiina Nurmela, Anlinn Gaasenbeek, Timo Koivuniemi, Eevi Kiljunen, Jenni Leppänen, Kaapo Lehtonen, Aaro Tikkanen ja Eetu Granqvist.

Menestystukia arvokisoissa menestymisestä ansaitsi pitkä lista nimiä: Anniina Taipale, Maiju Lehtonen, Lilia Karttunen, Eerika Riutto, Helmi Ruutiainen, Emmi Kiljunen, Krista Tuominen, Lotta Kirvesmies, Laura Ramstein, Anna-Kaisa Anjala, Minna Kauppi, Satu Rinkinen, Mikko Tommola, Antti Nousiainen, Evgeniy Logvinchuk, Aleksi Anttolainen, Juha Sorvisto, Pauli Leinonen, Aki Saari, Petteri Huikko, Philip von Arx, Petri Kiiskinen, Aapo Granqvist, Vili Väkeväinen, Pyry Pikkarainen, Niko Vaenerberg, Valtteri Kinnunen, Juuso Ketonen, Kaapo Lehtonen, Eetu Granqvist, Henri Arvela, Vladislav Kolganov, Oskari Arvela ja Tomi Nykänen. Tiedonkatkosten vuoksi menestystuet jäi jakamatta itse tilaisuudessa, mutta ne on saatavissa INFO-leirillä Pajulahdessa 7.-  8.12. ja sen jälkeen Heikki Jokiselta. (Menestystukia ei jaeta veteraanisarjoissa.)

Tästä on hieno jatkaa kautta 2020 kohti! Onnittelut kaikille menestyneille! Puheenjohtajaa mukaillen, jos jokainen parantaa omaa suoritustaan ottamalla jonkun pummin tai minuutin pari omasta ajastaan pois, millaista tulosta ensi kaudella tuleekaan.

Mukavaa joulunodotusaikaa kaikille! Erityiskiitokset Minnalle, Kaukolle, Kirsille ja Valtterille tilaisuuden järjestelyihin liittyen.