Seurapäivä lauantaina 2.2.2019 Ravintola Voitossa

Suunnistus

Seurapäivä on siirretty helmikuun alkuun ja sitä vietetään 2.2. lauantaina urheilukeskuksen ympäristössä ja Ravintola Voiton tiloissa. Jokainen seuran jäsen on tervetullut sprinttaamaan, ruokailemaan, keskustelemaan ja kuuntelemaan seura-asioita. Maajoukkuesuunnistajamme ja valmentajamme Aleksi Anttolainen on myös luvannut kertoa harjoittelustaan. Ilmoittautumiset ja erityisruokavaliot perjantaihin 25.1. mennessä toimistolle: toimisto@ls37.fi

Sprinttitreeneihin voi osallistua myös seuran ulkopuoliset 5€ maksua vastaan. Ilmoittautumiset torstaina 31.1. mennes minna.kauppi@ls37.fi

Ohjelma:

10.00-11.30: Suunnistusharjoitus urheilukeskus: Pitkä sprinttisuunnistus

11.30-12.00: Suihkut Ravintola Voiton alakerrassa. Myös kuntosali käytössä  

12:00-12:45: Seura tarjoaa keittolounaan Ravintola Voitossa.

12:45-15:00: Seuran strategia ja suunnitelma.

                       Puheenjohtaja Kauko Suhonen ja

                       Toiminnanjohtaja Minna Kauppi

                       Aleksi Anttolainen kertoo harjoittelustaan