Seura täytti jälleen sinettikriteerit

Sinettiseura auditointitilaisuus pidettiin 24.8., PHLU:n ja Suunnistusliiton toimesta. Tilaisuudessa tarkastettiin seuran toiminta uusien Sinettikriteerien pohjalta ja todettiin, että seuramme toiminta täyttää laadukkaan ja monipuolisen toiminnan kriteerit. Diplomia oli vastaanottamassa Aleksi, Tapio, Virpi, Pasi, Heikki ja Kirsi.

Seuramme toiminta todettiin monipuoliseksi ja kaikille avoimeksi. Seurassamme on hyvä ja rento ilmapiiri, jossa on helppo toimia. Ohjaajat ja seuratoimijat ovat innolla ja intohimolla mukana. Lasten ja nuorten toiminta tavoittaa eri ikäiset ja toiminnassa on mahdollisuus harrastaa ja kilpailla haluamallaan tasolla. Seuran treenipankki on hieno esimerkki hyvistä käytänteistä, joilla kannustetaan ja tuetaan omaehtoistakin treenaamista.

Sinettiseurakriteerit