Nyt nopeasti ilmoittautumaan Finlandia-hiihdon 25 – 26.02.2023 talkoisiin

Kaikki kynnelle kykenevät nyt järjestämään Hälvälän latuaseman huoltoa. Kaikille löytyy varmasti mielestä tekemistä hyvässä hengessä ja reippain mielin. Tapahtuman kesto on osaltamme varsin lyhyt, eli molempina päivinä olisi hyvä saapua aamukahville noin klo 9 ja viimeiset hiihtäjät ohittavat asemamme sitten arviolta hieman ennen klo 13.00?

Paikalla tarjotaan talkoolaisille ruoka (la. kanakeitto ja su. riistakeitto) ja koko ajan on lämmintä juotavaa ja purtavaa tarjolla. Omia eväitä ei siis tarvita.

Esim. juomien jakeluun tarvitaan n.20-30 henkeä, voitelu ja sauvahuolto 3-4 henkeä,  kuuluttamoon ja tulospaleveluun 2-3 henkeä, veden lämmitykseen, keittiöön 4–6 henkeä joista osa valmistelee hiihtäjille tarjottavia välipaloja ja osa hoitaa omaa ruokailuamme.

Ilmoittautumiset toimistolle puhelimella 03 751 2405 tai 044 493 4126 ja sähköpostitse toimisto@ls37.fi Tarkemmat tiedustelut toiminnoista ja tapahtumasta Pekka Rekola 0500 680501

Nyt siis kaikki mukaan nauttimaan mukavasta yhdessäolosta ja ulkoilusta. Saamme tästä toiminnasta korvauksen seuran kassaan, joten siksikin kannattaa jo lähteä mukaan. Aseman virallinen toiminta-aika on klo 10 – 14 tai siihen asti kun jälkikelkka on mennyt, viime vuonna n. klo12 saatiin homma pakettiin.

  1. ei tarvitse olla seuran jäsen, kaikki ovat Tervetulleita!