Kauden päättäjäiset Pajulahdessa sunnuntaina 27.11.2022

Kauden 2022 päättärit järjestetään sunnuntaina 27.11. Pajulahdessa klo 15 alkaen.

Toivotamme kaikki seuramme jäsenet ja heidän perheenjäsenet tervetulleiksi fiilistelemään sini-puna-valkoisen perheen upeaa ja menestyksekästä kautta.

Ohjelma alkaa perinteisesti puurojuhlan ja muiden pikkujouluherkkujen merkeissä!

Samalla palkitaan kauden menestyjiä ja seuran ahkeria toimijoita. Luvassa on myös hauskaa pientä lisäohjelmaa. Tilaisuus kestää noin pari tuntia ja se on maksuton.

Juhlatilana toimii Olymbia-kabinetti, joka löytyy Pajulahden päärakennuksesta. Kulku kabinettiin ravintolan kautta.

Koronatartunnoilta suojautumiseksi ja välttämiseksi otathan huomioon seuraavat seikat:

  • Ethän tule sairaana, jos sinulla on vähäisiäkään hengitystieinfektion oireita
  • Pidä kädet puhtaan, huolellinen ja riittävä käsihygienia
  • Pidäthän riittävän etäisyyden muihin

Viikonloppuna ohjelmassa on tarjolla muutakin yhteisöllistä toimintaa.

Lauantaina 26.11. aamupäivällä kirmataan hassunhauska ja ”erittäin leikkimielinen” LS-37 NVii – seuraviesti Pajulahdessa. Lounaan jälkeen on pientä palaveria kabinetissa ja kello 15:00 on yhteistyökumppanimme Mafysin järjestämä lihaskuntokartoitus. Kartoitus sopii kaikille seuran jäsenille ja yritämme saada kaikki halukkaat mahtumaan. Viikonlopun päivittyvä ohjelma löytyy: https://www.ls37.fi/tapahtuma/infoleiri-pajulahti/

Toivomme etukäteisilmoittautumista ja tietoa ruoka-aine allergioista torstaihin 17.11 mennessä Suomisportiin tai suoraan seurakoordinaattori Tuomo Niskaselle (tuomo.niskanen@ls37.fi, 0452618353), jotta osaamme tilata Pajulahdesta oikean määrän ruokaa halukkaille allergiat huomioiden.

 

Tervetuloa!?❤️?