Lahden Suunnistajat -37 ja Lahden Hierontapiste/ Mafysi Oy yhteistyöhön!

Lahden Suunnistajat -37 ja Lahden Hierontapiste/ Mafysi Oy ovat solmineet kaksivuotisen yhteistyösopimuksen.

Lahden Hierontapiste/ Mafysi Oy on paikallinen fysioterapia- ja hieropalveluita tarjoava yritys, jonka viihtyisät tilat sijaitsevat aivan Lahden ydinkeskustassa, Vapaudenkadulla.

Lahden Hierontapiste/ Mafysi Oy:n fysioterapia- ja hierontapalveluiden tarjonta on erittäin kattava, joista vastaa ammattilaisista koostuva tiimi täynnä kokemusta, aina kuntoutuksesta sekä hieronnasta huippu-urheilijoiden tukitoimiin asti.

Molemmilla osapuolilla on selkeä kuva kumppanuuden tuomista mahdollisuuksista toimintaan ja näkyvyyteen.

– Olemme erittäin innostuneita uudesta yhteistyökuppanuudesta Lahden Hierontapisteen/ Mafysi Oy:n kanssa. Yhteistyö tuo seuran jäsenille etuja kehonhuolto- ja fysioterapiapalveluissa – näitähän jokainen suunnistaja aika ajoin tarvitsee. Uskon, että Mafysin kautta suunnistuksen ilosanoma leviää muille aktiiviliikkujille ja vastaavasti suunnistuksen harrastajat – niin seuran jäsenet kuin kuntorasteilla käyvät – löytävät Mafysin laadukkaat palvelut, kommentoi seuran puheenjohtaja Antti Orkola.

– Kumppanuusyhteistyömme perusta on liikunnallisuuden ja hyvinvoinnin
lisääminen. Yhteistyöllä haluamme edistää Lahden Suunnistajien -37
terveyttä ja hyvinvointia. Tarjoamalla kumppanuustapahtumia sekä
jäsenetuja tuottamiimme palveluihin, toteaa Mafysi Oy:n Kari Mönkäre.

Yhteistyökumppanuus tuo hyvän lisäbuustin molempien osapuolten toimintaan, tälläistä molemmat ovat kaivanneet!

– Kyllähän tämä on tärkeä palanen erityisesti meidän nuorten harjoittelun tukitoimiin, ja toki myös kaikille meille kokeneemmille pihkaniskoille. Ja täytyyhän tässä todeta se tosiasia, että miten upealla tavalla meidän yhteiset arvot ja ajatusmaailmat kohtasivat heti. Hyvinvointia kokonaisvaltaisesti kaikille eri ikäryhmille ja nuorten tukeminen matkalla kohti huippua, jatkaa seuran toiminnanjohtaja Petteri Huikko

Lahden Hierontapisteen/ Mafysi Oy:n sivuille ja palveluiden pariin pääset täältä: www.mafysi.fi Käy tutustumassa!

Seuran jäseneduista tiedotetaan Suomisportin sekä seuran oman Whatsapp-ryhmän kautta. Jää siis odettelemaan tiedotusta.