Kauden avaus -leiri 10.-11.12. Vierumäellä

Seuran valmennusryhmäläisten sekä nuorten ryhmän jäsenien on tarkoitus majoittua lauantain ja sunnuntain väliseksi yöksi Vierumäellä viikonlopun intensiivisen aikataulun sekä ryhmähengen muodostamisen vuoksi. Leirin harjoitukset ovat avoimet kaikille seuran jäsenille!

Ilmoittautumiset leirille mahdollisimman pian kuitenkin keskiviikkoon (30.11) mennessä Allulle (aleksi.anttolainen@live.fi /044-5050293). Imoittautumisen yhteydessä ilmoita yövytkö Vierumäellä sekä mihinkä treeneistä ilmoittadut. Yksittäisiin treeneihin ilmoittautuminen onnistuu vielä myöhemminkin, mutta paikan harjoituksessa varmistat ilmoittautumalla mahdollisimman aikaisin 😉

Muut kuin Vierumäellä majoittujat hoitavat ruokailunsa itse. Vierumäeltä löytyy monia hyviä paikkoja ruokailla.

Alustava ohjelma (ohjelma tarkentuu olosuhteiden mukaan):

Perjantaina

klo 18-20          Lämmitellään leirille seuran salivuorolla Jalkarannassa

Lauantaina

       klo 10               Maastoa sisältävä sprintti”viesti”/yhteislähtöharjoitus. Loppuun mikrosprinttiä emitein. EMITit mukaan! Kokoontuminen Kuplahallin eteen verrytelleenä klo10.

       klo 11.30           Pesu kuplahallilla ja ruokailu Kaskelassa. (Tämän jälkeen majoittuminen)

       klo 14.30           Kauden 2017 kilpailujen ja leirien läpikäyminen sekä talven harjoittelusta       keskusteleminen. Luokkatila Kaskelassa.

       klo 16                PK-yösuunnistus parin kanssa. Tarjolla kaksi eri rata mittaa hajonnoin normaalilla ja/tai poluttomalla kartalla. Lähtö majoituksesta. Muut kuin Vierumäellä majoittujat olkaa yhteydessä Alluun. Lamput lataukseen ja mukaan!

       klo 17.30            Päivällinen Kaskelassa

       klo 19                Yhteinen lihashuolto Kaskelassa.

klo 20                Iltapala. Omat iltapalatarvikkeet.

klo 22                Hiljaisuus

       Sunnuntai

       klo 8                  Aamupala

       klo 9.30             Pitkä PK-suunnistuskävely parin kanssa. Treenin pituus vähintään 2h. Lähtö majoituksesta. Muut kuin Vierumäellä majoittujat olkaa yhteydessä Alluun. Veden pitävä kenkä ja hyvät sukat!

       klo 12-13           Pesu, ruokailu ja leirin päätös (majoituksesta poistuttava klo 13 mennessä)

     

Leiri on ilmainen seuran valmennusryhmäläisille (Top ten ja Pro-ryhmäläiset). Nuorten ryhmäläisille leirin oma vastuu 50e. Muille kuin seuran ryhmäläisille on myös mahdollisuus osallistua leirille majoituksineen, heille leiri tulee tämän hetken tietojen mukaan maksamaan 66e.