Kausi päätettiin Hollolan Hirvessä

Jo perinteeksi muodostunut kauden päätös keräsi taas melkein tuvan täyteen. Tapahtuma alkoi kolmevarttisella syyskokouksella. Hallituksen esityksiin ei tullut paljonkaan korjailuja/kysymyksiä ja uudet säännötkin säästyi suuremmalta kritiikiltä. Yksi sääntömuutos on nostettava esille näin syyskokouksesta puhuttaessa, tulevaisuudessa kokouskutsut ei ilmesty enää ESS:n sivuilla vaan ne löytää ainakin täältä (ja ehkä sähköpostistaan). Muutoksiin pystyy tutustumaan vieläkin täällä. Myös seuran hallituksen kokoonpano pysyi entisellään, puheenjohtajaa myöten.

Kokouksen päätteeksi nautittiin hirvikeitot, jaettiin palkinnot ja päälle SM-mitali -kakkukahvit. Onnittelut vielä kerran palkituille!

Vuoden poikaOskari Arvela
Vuoden tyttöClaudia Kantola
Vuoden nuoriValtteri Rantala
Vuoden miesAleksi Anttolainen
Vuoden nainenLotta Kirvesmies
Vuoden tulokasLilia Karttunen
Vuoden valmentajaHeikki Jokinen
Vuoden veteraaniVeijo Tahvanainen
Seuran parasAleksi Anttolainen