Finlandia-hiihto 2014 – Kiitokset talkooväelle!

Onnistuimme erinomaisesti osaltamme auttamaan hiihtojärjestelyjä poikkeuksellisissa olosuhteissa runsaslukuisten talkoolaisten voimin.

Tästä suuret kiitokset seuramme väelle jotka työskentelivät viikolla ja viikonlopun aikana Tapanilassa ja ladun varrella eri tehtävissä!

Erityiset kiitokset ansaitsevat runsas kahdenkymmenen henkilön ryhmä seuran senioreita vahvistettuna muutamalla nuoremmalla jotka lumettivat hiihtoreittejä viikolla ja viikonlopun aikana. Finlandia Hiihtoa ei olisi voitu hiihtää perinteistä paluureittiä Tapanilasta Tähtitornin mäen kautta Urheilukeskukseen ilman meidän suurta työpanosta. Siitä työstä olemme saaneet hiihdon järjestäjiltä ja erityisesti ratamestarilta kiitoksia, jotka haluamme teille kaikille tätä kautta välittää.

Terveisin Esa ja Teuvo